Světelná terapie, láčba světlem - Sidfit

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Péče o tělo
 
Světelná terapie

JEDINEČNÁ METODA HOJENÍ RAN A TIŠENÍ BOLESTI
Světlo přináší život,
přináší teplo,
přináší den, jas, zahání temnotu,
odhaluje stíny.

Různá náboženství a kultury považovaly světlo po tisíce let za něco dobrého, vyššího a čistého, duchovního, božského. Naproti tomu tmu za něco zlého. Lidé instinktivně věděli, že sluneční světlo má vitální význam pro zdraví a dobrou kondici. Vědci "zkrotili" světelné spektrum a vyvinuli lampu, která osvěcuje nemocné místo polarizovaným světlem. Polarizované světlo má prokazatelně léčivé a hojivé účinky v mnoha oblastech.
Jeho účinky působí ANALGETICKY --- Bolest je signál. Varovný signál o poškození organizmu. Aplikace polarizovaného světla přináší ústup bolesti. Poslední fyziologické studie prokázaly, že v místě průchodu polarizovaného světla dochází ke snížení citlivosti nervových zakončení, která sledují vše, co se v našem organizmu odehrává ( změny teploty, tlaku, bolestivé podněty...). PROTIZÁNĚTLIVĚ --- Protizánětlivý efekt polarizovaného světla spočívá v aktivaci všech v organizmu přirozených faktorů, které se podílejí na likvidaci zánětu.
Polarizovaným světlem rovněž dosahujeme rozšíření krevních cév a tak zvýšíme prokrvení ošetřovaných míst, zlepšení jejich okysličení, urychlení látkové výměny a lepší odtok lymfy při otocích. STIMULAČNĚ --- Stimulační efekt polarizovaného světla byl v klinické praxi opakovaně potvrzen. Hojení je jedním ze základních procesů, který umožňuje zachování integrity organizmu při poškození tkání. Polarizovaným světlem se urychlí hojení ran až o třetinu. U popálenin je tento efekt ještě rychlejší, ale i znatelně účinnější. ( méně bolesti, méně jizev, méně stresu...).
Několik příkladů použití polarizovaného světla: Čerstvé jizvy po operaci 10 x 10 minut svícení. Jizvy starší 3 měsíců 20 x - 25 x 10 minut svícení. Popáleniny (dle stavu) do zhojení po 10 minutách svícení i několikrát za den. Opary 5 x - 10 x 10 minut svícení. Akné 10 x 10 minut svícení. Proleženiny 2 x denně do zhojení 15 minut svícení. Bércový vřed 2 x denně do zhojení 10 minut svícení. Atopický ekzém 10 x 10 minut svícení. Další příklady --- Záněty šlach, artrózy kloubů, bolesti páteře, svalové spazmy, hematomy, zhmožděniny, afty, bolesti trojklaného nervu, záněty dásní, jizvy po císařském řezu, poranění prsních bradavek při kojení, strie po porodu...

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky