Lymfodrenáž
Přístrojová lymfodrenáž je tlaková masáž, kdy se pomocí tlakové vlny aktivuje lymfatický systém.
Drenáž se provádí vždy ve dvou fázích:
1. Fáze uvolňování - masírováním kůže se aktivuje lymfatický systém, rozvolní se tukové polštářky a uvolní se přebytečná tekutina postupně odshora dolů (směrem od centra k periferii)
2. Drenáž - pomalým tlakem směrem zespoda nahoru se uvolněná tekutina vede do nejbližších centrálních uzlin, kde se přečerpá do centrálního lymfatického systému. Lymfatický a žilní systém spojuje cévka v oblasti pod levou klíční kostí. Touto kličkou se lymfa společně s toxickými látkami dostává do krve a odtud ledvinami a močí z těla ven.
Dbáme na důkladné otevření lymfatických center před každou drenáží, neboť bez prvotního uvolnění těchto lymfatických center není drenáž účinná!!
Lymfodrenáž by měla trvat minimálně 45 min. a může se provádět denně. Drenáž by se měla provádět minimálně 1 hod. po jídle a neměla by se přerušovat. Po drenáži se ledvinami vyloučí větší objem tekutin a moč může mít neobvyklou barvu a pach. To je způsobeno vyplavenými škodlivými látkami.
Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý. Ucítíte úlevu od pocitu těžkých nohou. V případě otoků se výrazně snižuje obvod drenážovaných končetin. Snižuje se míra zátěže, a to je významný faktor při ochraně žil.
Účinky lymfodrenáže:
Léčba a prevence celulitidy
Podpora hubnutí (zrychlení metabolismu)
Zpevnění podkoží
Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků a křečových žil
Drenáž otoků po úrazech a pooperačních stavech
Zmírnění únavy nohou (dlouhé stání, sedavé zaměstnání)
Výrazná podpora detoxikace organismu
Zmírnění migrenózních stavů a bolestí hlavy
Zmírnění revmatických otoků
V jakých případech není lymfodrenáž vhodná:
Podpora léčby bércových vředů
Zhoubném nádorovém onemocnění
Horečce
Bakteriální infekci
Vážném onemocnění jater a ledvin
Poruše srdeční činnosti
Zeleném zákalu
Těhotenství