Oxygenoterapie, Kyslíková terapie - Sidfit

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Péče o tělo
 
OXYGENOTERAPIE - terapie kyslíkem
Přibývající věk, nemoci, špatné stravování, špatné ovzduší, přírodní jedy, to všechno jsou příčiny, proč je naše tělo zásobeno malým množstvím kyslíku. Nedostatek kyslíku způsobuje rychlejší stárnutí buněk a tkání, zvýšené riziko onemocnění, úpadek tělesných a psychických sil.
Naše celé tělo potřebuje být pravidelně zásobené kyslíkem. Vzpomeňme například jen na některé hlavní orgány, které potřebují být dostatečně zásobený kyslíkem a případné následky jejich nedostatečného zásobování.
Mozek:
S přibývajícím věkem už není mozek dostatečně prokrvený, a tudíž jsou mozkové buňky zásobeny stále méně kyslíkem.
Následky toho jsou: závratě, ztráta paměti, šumění v uších, poruchy vidění, poruchy spánku a koncentrace.
Kyslíková terapie zlepšuje prokrvení mozku, rozšiřuje zúžené cévy, následkem čehož krev proudí rychleji a kyslík se dostává ihned do mozku. Po kyslíkové terapii žijí šedé mozkové buňky podstatně déle.
Srdce:
Nemoci srdce a krevního tlaku jsou nejčastějšími příčinami smrti. Nedostatek kyslíku vede k píchání v hrudi a často i k infarktu.
Kyslíková terapie přivádí k srdečnímu svalu více kyslíku. Mnoho sportovců si zvyšuje ve fitness, pomocí kyslíkové inhalace na rotačním kole, přívod kyslíku do krve a potom i do jednotlivých buněk, čímž dosahují výrazně větších výkonů ve svém sportu.
Žíly:
Lidová nemoc - Arterioskleróza (zanášení cév), je také následek nedostatku kyslíku a špatného prokrvování cév.
Kyslíková terapie pomáhá odstranit povlak z cév a zastavuje další zanášení, zvyšuje obranné reakce organismu proti rakovině a infekci a vede k omlazování celého těla.
Lepší prokrvení pokožky vede rovněž k lepšímu celkovému vzhledu člověka.
Kyslíková terapie udržuje celé tělo zdravé a můžeme ji doporučit každé věkové kategorii.
Po kyslíkové terapii ucítíte okamžité změny a zlepšení stavu vašeho těla.

OXYGENOTERAPIE – terapie kyslíkem
Bez kyslíku by nebyl na zemi život, neexistovali by rostliny, zvířata a ani lidé. Při každém nádechu dochází k výměně plynů, přijímáme kyslík (O2) a vylučujeme oxid uhličitý (CO2), který je odpadním produktem metabolizmu organismu. Kyslík okysličuje krev, která dodává potřebné živiny do celého organismu. Většinu naší energie získáváme právě z kyslíku. Vzduch, který dýcháme, obsahuje přibližně 21% kyslíku, 78% dusíku a 1% oxidu uhelnatého, argonu, helia a ostatních plynů.
Oxygen terapie jako léčebná a regenerační metoda je založena na inhalování zvýšené koncentrace kyslíku. Koncentrace čistého kyslíku při inhalaci je 90 – 95%. Jednoduše řečeno, vdechuje se čistý zvlhčený kyslík, který je vyráběný kyslíkovým koncentrátorem. Tento přístroj separuje kyslík z okolního vzduchu a tento separovaný kyslík se následně inhaluje pomocí kanyly.
Pro dosažení žádaného efektu je Oxygen terapie doporučená absolvovat vícekrát a to nejméně 10 krát. Jedna terapie trvá 20 – 60 minut. Po dobu terapie se vdechne přibližně 20 až 60 litrů čistého kyslíku. Zvýšením koncentrace vdechovaného kyslíku dochází automaticky k navýšení koncentrace kyslíku v krvi a jeho efektivní distribuci ke tkáním a buňkám. Některé zdravotní problémy, jako poruchy paměti, snížení výkonu, zpomalení reakcí, zhoršená kvalita zraku a sluchu, migrény anebo předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu. Při zvýšení dávky kyslíku tkáním a buňkám se výrazně zlepšuje účinek obranných mechanizmů a urychluje se regenerace organismu. K dalším plusům kyslíkové terapie patří zlepšení látkové výměny, posílení imunity, očista od toxinu a zpomalení stárnutí.
Účinky OXYGENOTERAPIE:
- Posiluje imunitní systém
- Zlepšuje energetický stav organismu
- Zlepšuje fyzickou a psychickou výkonnost
- Je vhodná na regeneraci po náročné fyzické a psychické zátěži
- Zlepšuje regeneraci po nemoci
- Zlepšuje prokrvení tkání a orgánů
- Celkově příznivě působí při únavě a chronickém únavovém syndromu
- Snižuje nepříznivé důsledky nevhodného životního stylu
- Příznivě ovlivňuje léčbu onemocnění centrální nervové soustavy, kardiovaskulárního systému, dýchací soustavy, trávicí soustavy, urologického a gynekologického systému a pohybového aparátu
- Působí příznivě při léčení a prevenci nádorových onemocnění
- Zmírňuje dopad nežádoucích účinků při užívání léků
- Zpomaluje proces stárnutí
- Zlepšuje stav pleti a zmírňuje tvorbu vrásek
- Zmírňuje projevy celulitidy
- Příznivě působí na organismus u kuřáků
- Příznivě působí na psychiku a duševní únavu
- Výrazně zlepšuje schopnost se učit
- Působí preventivně proti onemocnění

OXYGENOTERAPIE se nedoporučuje při:
- Epilepsii
- Pokročilé ateroskleróze
- Odlupování sítnice
- Glaukom (zelený zákal)
- Hnisavé sinusitidě
- Pokročilé vředové onemocnění žaludku
- Krátce po transplantaci orgánů

OXYGENOTERAPIE je komplexní léčba, která pozitivně působí na celý organismus. V případě, že si nejste jisti s touto terapii, je dobrá konzultace s lékařem.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky