Klasické masáže, masáže, relaxace - Sidfit

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Masáže
 
Masáže

je jednou z nejpřirozenějších a nejšetrnějších léčebných metod, neboť je do značné míry vrozená. Pocítí- li člověk na svém těle bolest, instinktivně si na bolavé místo přiloží ruku a bolavé místo si začne třít. Když nás bolí hlava hladíme si čelo nebo si třeme spánky, když nás bolí břicho pak ho jemně hladíme, když si natlučeme koleno rychle si ho začneme třít. Tento druh léčby můžeme pozorovat již u dětí. Masáž je prostě zaručený způsob léčby, neboť využívá léčivé síly rukou.

Masáž léčí tělo i duši
Kontakt s někým druhým i se sebou samým je jednou formou vztahu, která byla v západní kultuře dlouho zapomenuta. Dotýkáme-li se někoho druhého nebo sami sebe, může vzniknout energetický okruh, který působí na tělo a duši více než všechny techniky.
Masáž je univerzální léčivý způsob. Šamani a léčitelé některých národů používají přikládání rukou jako léčebný rituál k zahánění zlých sil. Nejstarší písemné památky o masáži jsou známy z Egypta. V Ebersově papyrusu, který někteří badatelé datují až do doby 5000 let př. n. l., je uváděna masáž jako jeden z možných léčebných prostředků. Rovněž z Číny pocházejí velmi staré písemné zprávy. Indie je další zemí, kde byla masáž využívaná už v nejstarších dobách jako součást denní osobní hygieny. Při válečném tažení do Indie zjistil Alexandr Veliký r. 327 př. n.l., že indičtí lékaři velmi často používali masáže jako léčebného prostředku pro vojáky a vojevůdce vracející se z bitev.


Účinky masáže:
Uvolňuje napětí
Povzbuzuje prokrvení
Působí na mízní systém
Aktivuje obnovu buněk
Předchází poranění svalů a šlach
Stimuluje reflexní zóny
Stimuluje nebo uklidňuje energetická centra
Uvolňuje blokády
V našem regeneračním centru získáte komplexní masáže zad, šije, dolních a horních končetin, břicha, hrudníku a anticelulitidní masáže. Dále pak techniky na odstraňování blokací krční bederní a křížové oblasti páteře.


 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky