Diagnostika dle TČM - Sidfit

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

TČM
 
Diagnostika, pozorování.

Diagnostika, pozorování je jedním z nejdůležitějších aspektů čínské diagnostiky: v dávných dobách byla pokládána za nejvyšší diagnostické umění a znak vynikajícího lékaře, jenž dokázal diagnostikovat pouhým pohledem na klienta bez nutnosti klást otázky nebo vyšetřovat pohmatem. Pozorování je také první diagnostickou technikou užívanou již při příchodu klienta. Pouhým pozorováním, například klientovy konstituce, tělesného typu, typu podle pěti prvků a odchylek od těchto typů, konstitučního stavu jin a jangu, stavu mysli a ducha apod., lze získat velmi mnoho informací.
Diagnostika pozorování v čínské medicíně je založena na principu, podle kterého se vnitřní orgány a jejich disharmonie zevně projevuje v tom, čemu staří Číňané říkaly obrazy (xiang). U nemoci každý aspekt komplexu klinických projevů představuje obraz pleti, obraz syndromu, obraz jazyka apod.
V našem regeneračním centru s klientem, pokud má zájem, řešit své zdravotní potíže provedeme diagnostiku a to pohledem, dotazováním, pulzem a podle jazyka. Tím získáme maximum informací a navrhneme klientovy případné další postupy, které by měli směřovat ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Za vyšetření si klient zaplatí 600 Kč. Jak dále naloží s naším doporučením a to zejména v podobě akupunktury, masáží, fytoterapie, a dalších procedur necháme výslovně na klientovi.
Klient musí ale počítat, že léčba může trvat déle a to i několik měsíců a to zejména v případě fytoterapie - léčba bylinami, kdy se doporučuje min. doba tři měsíce. Bylinná léčba je velice účinná při všech možných zdravotních problémech. Klientovy vždy navrhneme směs bylin, které jsou určené přímo pro podporu jeho lečby. Číňane vždy tvrdí, že kolik let se klient trápí s určitou nemocí, tolik měsíců bude trvat, než se jeho stav vrátí do normálu.
Přejeme tedy mnoho trpělivosti a výry v uzdravení.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky